image

PeyamaKurd - Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın evine yapılan baskının yankıları sürerken ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Cumhuriyetçi partililere FBI çağrısı geldi. 

Pelosi, Cumhuriyetçilere Trump’ın Florida’da bulunan malikanesine yapılan baskından dolayı Federal Soruşturma Bürosu ve diğer kolluk kuvvetlerine yönelik saldırılarına son vermeleri çağrısı yaptı.

Cumhuriyetçi partililere, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Florida’da bulunan malikanesine yapılan baskından dolayı Federal Soruşturma Bürosu ve diğer kolluk kuvvetlerine yönelik saldırılarına son vermeleri çağrısında bulunan Pelosi, Kongre’de düzenlediği haftalık basın toplantısında, son günlerdeki gelişmeleri ele aldı.

Pelosi açıklamasında, Trump’ın evinde yapılan aramadan sonra Cumhuriyetçilerin söylemlerinin kamu görevlilerine yönelik şiddet tehdidini arttırdığını belirterek, “Kongre üyeleri de dahil olmak üzere kamu görevlilerine yönelik tehdit Trump’ın açıklamalarıyla daha da kötüleşti" mesajında bulundu.

“Eğer o belgelerin doğası öyleyse, bu çok ciddi"

Ayrıca Pelosi açıklamasında FBI baskınının içeriği ve devam eden soruşturma konusunda kamuoyunda tartışılanların dışında bilgisi olmadığını öne sürdü.

Yayımlanan haberlerde yer alan “nükleer silahlarla ilgili belgelerin arandığı” haberlerine değinen Pelosi, “Eğer o belgelerin doğası öyleyse, bu çok ciddi" dedi.