image

PeyamaKurd - Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Michel ile dörtlü görüşme yapacak.

Prag'da bir araya gelecek olan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ilk kez yapılacak Avrupa Siyasi Topluluğu (AST) Toplantısı'nda Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile dörtlü görüşme gerçekleştirecek.

Ermenistan basınından Armenpress'in haberine göre, Prag'da bulunan Paşinyan; Aliyev, Macron ve Michel ile dörtlü görüşme yapacak.

"Zirvede barış için tartışacağız"

Zirve görüşmesi ile ilgili açıklamada bulunan Ermenistan Başbakanı Paşinyan şu ifadelere yer verdi:

"Avrupa Siyasi Topluluğu zirvesine katılmak için Prag'a gidiyorum. Orada ben, Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Fransa Cumhurbaşkanı ve AB Konseyi Başkanı arasında dörtlü bir görüşme planlanıyor. Hiçbir şey değişmezse bunlar esasen barış gündeminin genel tartışmasına uyan ana toplantılar olacak."

Paşinyan, daha sonra Bağımsız Devletler Topluluğunun (BDT) gayriresmi zirvesine katılmak için Rusya'nın St. Petersburg kentine hareket edeceğini aktardı.