image

PeyamaKurd - Pakistan'da eski Başbakan İmran Han, partisinin mevcut siyasi düzenin bir parçası olmayacağını ifade ederek, partisinin eyalet meclislerinden istifa edeceğini bildirdi.

Pakistan'da siyasi kriz sürerken eski Başbakan İmran Han'dan partisi ile ilgili yeni bir karar geldi.

Pakistan eski Başbakan İmran Han, destekçileri ile buluşmasında, partisinin ülkedeki siyasi düzenin bir parçası olmayacağını ifade ederek "Tüm eyalet meclislerinden istifa etme ve bu yozlaşmış sistemden ayrılma kararı aldık" mesajında bulundu.

Pakistanlı lider açıklamasında, silahlı saldırıya uğramasının ardından ilk kez Ravalpindi'nin Rehmanabad bölgesinde binlerce destekçisine hitap etti.

"Tüm eyalet meclislerinden istifa etme" kararı!

Mevcut siyasi düzenin bir parçası olmayacaklarını dile getiren İmran Han, "Tüm eyalet meclislerinden istifa etme ve bu yozlaşmış sistemden ayrılma kararı aldık" sözlerine yer verdi.

Ayrıca İmran Han, İslamabad'a girebileceklerini ancak herhangi bir kaos veya yıkım yaşanmaması için başkente yürümekten vazgeçtiklerini açıklayarak kısa süre içerisinde eyalet başbakanları ve parti liderleriyle bir araya gelip istifaları ne zaman açıklayacaklarına karar vereceklerini belirtti.