image

PeyamaKurd - Gazze Şeridi’yle ilgili önlerinde iki yöntem bulunduğunu dile getiren İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, “Ya ele geçireceğiz ki bu her zaman için bir seçenek. Ya da caydıracağız” açıklamasında bulundu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, başkent Tel Aviv'deki yabancı diplomatlarla bir araya gelerek yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

"(Bu durumla) başa çıkabileceğimiz sadece iki yöntem var. Ya ele geçireceğiz ki bu her zaman için bir seçenek. Ya da caydıracağız. Şu an biz de en sert şekilde caydırma politikası izliyoruz."

İsral Başbakanı konuşmalarında, "Ancak şunu belirtmeliyim ki hiçbir olasılığı gözden çıkarmadık" diyerek, en kısa zamanda huzuru sağlamayı umduklarını, sivil ölümlerden kaçınmak için de ellerinden geleni yaptıklarını ileri sürdü.

Ayrıca açıklamasında, "Bu gerilimi biz istemedik" diyen Netanyahu, "Bu krizin kökeni Filistin'deki seçimlerin iptal edilişinde yatıyor. Hamas güç kazanacağından emindi. Seçimler iptal edilince siyasi emellerine ulaşmak için Kudüs Günü kutlamalarını isyan çıkarmak ve şiddet körüklemek için kullandı" sözlerini kullandı.