image

PeyamaKurd- İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu Pazar günkü kabine toplantısında, Hizbullah İsrail’i vurmaya cesaret ederse, İsrail'in Hizbullah ve Lübnan’a “ezici” bir askeri darbe vuracağını dile getirdi.

Jerusalem Post haber sitesinde yer alan habere göre Netanyahu'nun açıklamaları, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın, İkinci Lübnan Savaşının 13. yıldönümünü kutlamaları vesilesiyle Hizbullah kanalı Al-Manar TV’ye verdiği röportaja tepki olarak geldi.

Nasrallah yaptığı açıklamada, İsrail'e karşı geliştirilecek savaşın, 2006 İsrail savaşından daha büyük olacağını ve İsrail neslini tükenmenin eşiğine getireceğini söyledi.

Boş sözler, askeri darbe uygulayacağız!”

Netanyahu, Nasrallah’ın yorumlarını “boş sözler” olarak nitelendirirken , “Eğer Hizbullah İsrail'e saldırmak gibi aptalca bir şey yapmaya cesaret ederse, ona ve Lübnan’a çok büyük bir askeri darbe uygulayacağız” dedi.

Netanyahu açıklamasında “Taktik değiştiren ve saldırı silahları” ile övünen, ayrıca karadan, denizden ve havadan sürprizlerle uğraşan Nasrallah'ın aksine, “Planlarımızın ayrıntıları üzerinde yoğunlaşmak istemiyorum” diyerek sözlerine devam etti.

İsrail Başbakanı açıklamasının devamında “Nasrallah’ın yıllar boyunca kazdığı tünelleri birkaç gün içinde yıktığımızı söylemek yeterli” diyerek sözlerini noktaladı.