image

PeyamaKurd- Menbiç Askeri Meclisi Genel Komutanlığı, Türkiye’nin Menbiç’e yönelik tehditlerine karşı meclis olarak savunma tedbirleri alma haklarının olduğunu açıkladı.

Komutanlık, Türkiye’nin Menbiç’e yönelik tehditleri ve “Menbiç Askeri Meclisi hendekler kazıyor” açıklamalarına yanıt verdi.

Yapılan açıklamada, Menbiç kenti karşıt güçlerin tüm girişimlerine rağmen güven ve istikrar içerisinde olduğu ifade edilirken, “Menbiç’in terör örgütü IŞİD’ten kurtarıldığı ilk günden bu yana huzur ve güven ortamının oluşması için emek vermekteyiz. Bununla birlikte terörist örgütlerin saldırılarına karşı tüm güvenlik tedbirlerini de alıyoruz. Güçlerimiz, yurttaşlarımızın güven duyduğu bir konuma ulaşmış, binlerce kişi köylerine, beldelerine ve evlerine geri dönmüştür” dendi.

Söz konusu açıklamanın devamında ise, Menbiç Askeri Meclisi’nin ve Menbiç Sivil Yönetimi’nin, kentin giriş ve çıkışlarında tüm savunma tedbirlerini aldığını ifade edilerek, bölgeyi korumak ve güvenlik tedbirlerini alma hakkına sahip oldukları belirtildi.