image

PeyamaKurd- Diyarbakır ve Mardin’de TSk tarafından düzenlenen askeri operasyonlarda 3 PKK’linin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Türkiye İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Mardin ve Diyarbakır kırsalında gerçekleştirilen askeri operasyonlarda askerlerle PKK’liler arasında çıkan çatışmalarda aralarında PKK’nin “Mardin Eyaleti” sorumlusunun da bulunduğu 3 PKK’linin hayatını kaybettiği bildirildi.

Mardin ve Diyarbakır’da PKK’ye yönelik operasyonlar hakkında yapılan açıklamada, Diyarbakır’ın Görese bölgesinde askerlerle PKK’liler arasında yaşanan çatışmada 2 PKK’linin öldürüldüğü belirtildi.

Mardin'in Artuklu ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda ise örgütün "Mardin Eyaleti" sorumlularından, Savur sorumlusu "Azad" kod adlı PKK’linin öldürüldüğü kaydedildi.

Konuya ilişkin PKK’den henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sokağa Çıkma Yasağı Devam Ediyor

Öte yandan Mardin’in Artuklu ilçe kırsal alanında bulunan Elma bahçesinde dün başlatılan sokağa çıkma yasağı halen devam ediyor.

Mardin Valiliği dün bölgede sürüdürlen operasyonlar nedeniyle saat 14.30’dan itibaren ikinci bir emre kadar Artuklu ilçesi kırsal alanında bulunan, Elmabahçe mahallesinmde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurmuştu.