image

PeyamaKurd - Macaristan Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto, Macaristan'ın, Avrupa Birliği'nin ciddi saldırılarına hazırlıklı olması gerektiğini dile getirdi.

Peter Szijjarto, Sivil Dayanışma Forumu'nda gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Peter Szijjarto, Macaristan'ın, Avrupa Birliği'nin "ciddi saldırılarına" hazırlıklı olması gerektiğini kaydederek, Budapeşte'ye karşı her türlü şantajı kullandığını dile getirdi.

Szijjarto, "Bugünlerde Brüksel'in Macaristan'a karşı kullanmadığı şantaj neredeyse kalmadı. Bize her zaman saldırıldı, şiddetle saldırıldı, ama sonunda her zaman haklı olduğumuz ortaya çıktı. Önümüzdeki dönemde kendimizi kesinlikle gelecekteki ciddi saldırılara hazırlamamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Szijjarto, AB'nin ve "uluslararası liberal propaganda makinesinin" vicdansız olduğunu belirterek, "Para şantajı, siyasi şantaj, sahtecilik ve yalanların yayılması bunların hepsini takip edecek" dedi.

Szijjarto, Macaristan'ın amacının resesyondan kaçınmak olduğunu yinelerken, "Avrupa'da daha önce görülmemiş boyutlarda bir enerji krizi ortaya çıktı" ifadelerine yer verdi.