image

PeyamaKurd - Avrupa'daki göçmen krizi ile Ukrayna sınırındaki askeri gerilim sürerken Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko, ülkede asayiş sorunu olması durumunda devlet başkanı görevinde sürekli olarak kalmaya hazır olduğunu ifade etti.

Rus gazeteci ve program sunucusu Vladimir Solovyov’a röportajda bulunan Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Belarus’ta asayiş sorunu olması durumunda devlet başkanı görevinde sürekli olarak kalmaya hazır olduğunu kaydetti.

Belarus lideri Lukaşenko açıklamasında, “Belarus etrafında savaş gibi zor bir durum olacaksa ve daha da önemlisi, 2020'de olduğu gibi bizi içten bölmeye kalkışırlarsa (Lukaşenko) daima devlet başkanı olacak” sözlerine yer verdi.

Ayrıca Lukaşenko, “Fakat her şey sakin olursa, ‘kim, kim’ diye merak ediyorsunuz, o halde birileri ortaya çıkar, ona göre karar veririz" diyerek açıklamasına şu sözlerle devam etti:

“İnanın bana, başkan olmayı çok istediğim için başkan değilim. Birçok şeye bağlı kalacağın bir duruma düşmekten seni Tanrı korusun."