image

PeyamaKurd - Avusturya Federal Parlamentosu’nda 2013 yılında seçilen ilk Kürt olma özelliğini taşıyan Berivan Aslan, ülkede bu yıl düzenlenecek seçimlere tekrar aday olacağını açıkladı.

Berivan Aslan, İç Anadolu’da bulunan Kürt köylerinden birinden siyasi nedenlerden dolayı Avusturya’ya ailesiyle birlikte göç etti ve Avrupa’da siyasi başarılara imza atan Kürtler’den biri haline geldi.

Seçimlere aday olduğunu açıklayan Berivan Aslan, sosyal hesaplarında yaptığı açıklamalarda, bu yıl gerçekleşecek Avusturya Parlamento Seçimleri’nde Yeşiller Partisi’nden tekrar aday olacağını duyurdu.

Tüm eğitim-öğretimini Avusturya’da tamamlayan Aslan, genç yaşta politikayla uğraşmaya başladı.16 yaşındayken okuduğu liseden Karl Marx’a olan hayranlığı nedeniyle okulundan uzaklaştırılan Aslan, eğitimini başka bir lisede sürdürdükten sonra Tirol Eyaleti’nde iki ayrı üniversitede hukuk ve siyasal Bilimler eğitimi aldı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Aslan, “Faşistlere kötü ve demokratlara iyi bir haberim var; Avusturya Parlamentosu için tekrardan adaylığımı koyuyorum!” paylaşımını yaparak, bu yılki seçimlerde aday olduğunu belirtti.