image

PeyamaKurd - İngiltere’nin başkenti Londra’dan bir televizyona açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Uluslararası uyuşturucu pislikleri İstanbul’u doldurdu. Seçimi aldıktan sonra peşinize düşeceğim. Kafalarını koparacağım" ifadesini kullandı.

TV programında sunucunun “İngiltere’ye Kılıçdaroğlu niye gitti?” sorusuna yanıt veren CHP lideri Kılıçdaroğlu, şu sözlere yer verdi:

“İngiltere’ye Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi aydınlığa çıkarmak, içinde bulunduğu krizden Türkiye’yi nasıl çıkarırız, bilgi ekonomisini ülkemizde nasıl egemen hale getiririz, nasıl bu işi çözeriz, temiz parayı Türkiye’yi nasıl getiririz, Türkiye’yi kirli paradan nasıl arındırırız… Bunun için Londra’dayım. Görüşmelerimi de bu çerçevede yapıyorum.”

Londra'daki temaslarını sürdüren Kılıçdaroğlu, programdaki değerlendirmelerinde, “Finans çevreleri ile teknoloji çevreleri ile bilgi ekonomisi konusunda yayın yapanlarla, toplumun değişik kesimleri ile… Yani ülkede, Türkiye’de; katma değeri yüksek ürün üretmek, işsizlik sorununu çözmek, Türkiye’ye temiz parayı getirmek, Türkiye’yi kara paradan nasıl arındırırız… Bunun çalışmalarını yapıyoruz” diyerek, "Açık ve net şunu söyleyeyim: Önce maddi olarak batırdılar, evet mi evet. Ekonomi meydanda mı, meydanda. Sonra da kara paraya izin verdiler ve manevi batırma süreci başladı” mesajında bulundu.

"Peşinize düşeceğim, kafalarını koparacağım"

Uyuşturucu baronlarına seslenen Kılıçdaroğlu ayrıca şu ifadeleri kullandı:

"O pisliklere sesleniyorum. Hala hayattayken kaçın. Seçimi aldıktan sonra peşinize düşeceğim. Kafalarını koparacağım. Evlatlarımızı zehirleyenlere karşı asla ve asla acımayacağım.”