image

PeyamaKurd - Yozgat’ta düzenlenen toplantıda Sivil Toplum Örgütleri (STK) temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kandil’e ilişkin dikkat çekici bir açıklamada bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Söz veriyorum o Kandil denen yuvayı yerle yeksan etmezsem Kılıçdaroğlu demesinler” dedi.

CHP lideri ayrıca, partisinin sınır ötesi operasyonları için Meclis’te onaylanan tezkere kararına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

“Şunu da bilmenizi isterim; son tezkere geldi, ‘Niye hayır diyorsunuz?' Ben şunu sormak istiyorum: Ben bu topraklarda hiçbir zaman yabancı bir asker postalını istemiyorum.

Hangi gerekçeyle siz yabancı askerlerin Türkiye'ye gelmesini istiyorsunuz? ‘Şimdi terörle mücadele edeceğiz, yabancı askerleri çağıracağız.' Kim bu yabancı askerler? Amerikalılar mı? Ruslar mı? Yunanlılar mı? Almanlar mı? Kim bu yabancı askerler? Çıkın millete bunu açıklayın. ‘bu maddeyi çekin' dedim, ‘Çekmiyoruz' diyorlar, çekmediler. Elinizi vicdanınıza koyun ve sandığa giderken öyle gidin.

Bu kardeşinize güvenin. Hepsinin burnundan fitil fitil getireceğim. Kim üretiyorsa, kim çalışıyorsa, kim alın teri döküyorsa onun yanında olacağız. Terörle mücadeleyi bunların yaptığı gibi yapmayacağız. Söz veriyorum; o Kandil denen yuvayı yerle yeksan etmezsem Kılıçdaroğlu demesinler. Mücadele yürek işidir. Mücadele bilek işidir."