image

PeyamaKurd - CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK toplantısında konuştu.

Cumhur İttifakı’nın; AKP, MHP ve mafyanın ittifakına dönüştüğünü dile getiren Kılıçdaroğlu, “Bu üçgen Türkiye’yi yönetiyor. Devletler mafya ile mücadele eder, bunlar kullanmaya çalışıyor” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, Ali Babacan’ın “ortak aday” çağrısına yönelik ise, “Seçim takvimine girildiğinde Millet İttifakı bunu görüşür ve ortak bir karar alır” yorumunu yaptı.

“Milletin ortak konusudur”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın 2018 seçimini anımsatarak “2018’de ortak aday çıkmadı, Türkiye 5 yıl kaybetti” ifadeleriyle yaptığı “ortak aday” çağrısı da CHP MYK’de konuşulan konu başlıkları arasında yer aldı.

Kılıçdaroğlu’nun, “Bu, Millet İttifakı’nın ortak konusudur. Seçim dönemine girildiğinde değerlendirilir. İttifak ortakları görüşür ve hep birlikte bir karar alır” dediği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre kurmayların Ramazan Bayramı’nı kutlayan Kılıçdaroğlu’nun, “Bayramda rehavete kapılmayalım, çalışmalarımıza devam edelim. Gittiğimiz her yerde ülkenin yönetilemediğini vatandaşlara anlatmaya devam edelim” talimatını verdi.