image

PeyamaKurd- ABD Başkanı Joe Biden, Amerika Kıtası Zirvesi’nde yaptığı bir konuşmada yasa dışı göçü ele alırken, insan kaçakçılığı çetelerini çökertme sözü verdi. Buna bağlı olarak, Beyaz Saray bugün İspanya'yla ilgili yeni göçmen planlarını duyurdu.

ABD Başkanı Joe Biden, dün katıldığı bir zirvede göçmen konusunu ele aldı. Joe Biden, yaptığı konuşmada, "İnsanların göç etmek için kullandığı tehlikeli ve yasadışı yolları engellememiz gerekiyor." dedi. Amerika Başkanı,"Kanunsuz göç kabul edilemez."diyerek, insan kaçakçılarının peşinde olduklarını ifade etti.

Joe Biden, çaresiz göçmenleri kullananları hedef aldı

Başkan Biden,“Çaresiz ve savunmasız göçmenleri kâr için avlarsanız, peşinizi bırakmayız.”diyerek, insan kaçakçılarını hedef aldıklarını belirtti. Biden, komşuları "işbirliği" çabalarını vurgulamaya çalışırken, “Bölgesel ortaklarımızla yenilikçi koordineli eylemler de dâhil olmak üzere sınırlarımızı güvence altına alacağız.”dedi.

Beyaz Saray’ın bu gün yayımladığı açıklamada ise,"İspanya, döngüsel göç programlarına Honduraslıları da katacak ve ülkedeki göçmen sayısını iki katına çıkaracak.” ifadelerine yer verildi.