image

PeyamaKurd - İsveç Büyükelçisi, Kürdistan Bölgesi'ndeki saldırılara tepki gösterdi. İsveç'in Bağdat Büyükelçisi Jonas Loven, Kürdistan Bölgesi’nin güvenlik ve istikrarını desteklediklerini kaydederek, terör saldırılarını şiddetle kınadığını vurguladı.

Kürdistan Bölgesi’ndeki enerji sahalarına yönelik saldırıları kınayan İsveç'in Bağdat Büyükelçisi Jonas Loven, saldırılarının terör eylemi olduğunu ve kabul edilemeyeceğini dile getirdi.

Soran İdaresi Yöneticisi Helgurd Şeyh Necib’le düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Jonas Loven, Kürdistan Bölgesi’nin güvenlik ve istikrarını desteklediklerini kaydederek, terör saldırılarını şiddetle kınadığını duyurdu.

"Saldırılar uyarı zili mahiyetinde"

Loven, Kürdistan Bölgesi’nin ekonomik altyapısını hedef alan saldırılardan endişe duyduklarını belirterek, teröristler, milisler ve komşu ülkeler tarafından yapılan saldırıların hiçbir şekilde kabul edilmediğini kaydetti.

Loven, saldırıların uyarı zili mahiyetinde olduğunu söyleyerek, saldırıların Kürdistan Bölgesi ve Irak’a huzursuzluk ve istikrarsızlığa sebep olabileceğini belirtti. Loven, endişe verici saldırıların tekrarlanmamasını umut ettiklerini dile getirdi.