image

PeyamaKurd - İstanbul Maltepe'de düzenlenen "Milletin Sesi" mitinginde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde yaşan Kürtçe konserlerle ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, konserlerin yasaklandığını belirterek, Kürt müziğine tahammülleri yok değerlendirmesinde bulundu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu mitingteki konuşmalarında, "Kimse umutsuzluğa kapılmasın, haramilerin saltanatı yıkılıyor” diyerek, “5 yıl önce ilk adımı attığımız yürüyüşün finaline yaklaşıyoruz. Az kaldı. Bu kentin, bu meydanlarında, tarlalarında, fabrikalarında, üniversitelerinde özgürce kucaklaşacağız. Az kaldı” mesajına yer verdi.

"O ve sarayı giderse kaos olur algısının peşindeler"

Açıklamalarında, “Birileri Türkiye'yi zifiri karanlığa sürüklemek istiyor, insanları korkuyla sindirmek istiyor" diyen Kılıçdaroğlu şu değerlendirmede bulundu:

"Yaratılmak istenen bu korku ikliminin aparatlarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Siyasallaşmış yargı, mafya, uyuşturucu kaçakçıları, baronları, paramiliter yapılar, beşli çete, yandaş medya, insan ve silah kaçakçıları; hepsi birlikte çalışıyor.

Bunların tek amacı var, korku iklimi yaratmak ve bu iklimden nemalanmak. Bunu hem siyasi hem finansal olarak nemalanmak için yapıyorlar. Bu milleti korkutarak bu sistemi ayakta tutmak istiyorlar. O ve sarayı giderse kaos olur algısının peşindeler."

“Konserleri yasaklıyorlar"

Ayrıca CHP lideri Kılıçdaroğlu, son günlerde yasaklanan Kürtçe konserlere ilişkin “Konserleri yasaklıyorlar, Kürtçe müziğe dahi tahammül edemiyorlar” ifadesini kullandı.