image

PeyamaKurd - Son günlerde Suriye, Irak ve Lübnan'da bulunan askeri noktalara gerçekleştirilen hava saldırılarına ilişkin açıklamada bulunan İsrail Başbakanı Benyamin Netayahu, "İsrail, İran'ın tehditlerine karşı kendini savunmak için gerekli tüm yolları kullanmaya hazır" ifadesini kullandı.

Netanyahu, İsrail hava kuvvetlerinin son günlerde Lübnan ve Suriye'de Hizbullah noktalarına ve Irak'ta Haşdi Şabi'ye ait mühimmat depoları ve askeri üslere yönelik saldırılarına ilişkin açıklamada bulundu.

Netanyahu açıklamasında "İran, İsrail devletine karşı ölümcül saldırılar gerçekleştirmek için birkaç cephede faaliyet yürütüyor" dedi.

İsrail Başbakanı, "İsrail gerekli olan her şekilde güvenliğini müdafaa etmeye devam edecek" diyerek, uluslararası topluma İran'ın saldırılarını durdurmak için 'derhal harekete geçme' çağrısında bulundu.

Geçen saatlerde Lübnan ordusundan yapılan açıklamada İsrail'e ait iki adet insansız hava aracının (İHA) Lübnan hava sahasını ihlal ederek, Lübnan Hizbullah’ının güney Beyrut'taki bulunan medya merkezine maddi hasar verdiğini açıklamıştı.