image

PeyamaKurd - Daha önce Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman tarafından misafir edilen Evanjelik heyetine, işgal altındaki Filistin topraklarında yaşayan Evanjelist yazar ve aktivist Joel Rosenberg başkanlık etti.

Ziyaretin ayrıntılarını, nelerin yaşandığını ve izlenimlerini anlatan Evanjelik heyetinin Başkanı Joel Rosenberg'in sözleri şu şekilde:

 “Bin Selman, heyetle yaptığı toplantıya Ortadoğu’daki iki tarihi şahsiyeti ele alarak başladı; Mısır’ın eski lideri Cemal Abdu’n-Nasır ve İran Devrimi'nin mimarı Ayetullah Humeyni. Bu ikisinin bölgedeki yıkımların sebepleri olduklarını ve Suudi Arabistan için büyük sorunlar oluşturduklarını ifade etti.

İkinci olarak da Evanjelik heyete şu hususlar konusunda vurgu yaptı; İran, Müslüman Kardeşler, Hizbullah, Hamas... Bunlar Suudi Arabistan’ın düşmanlarıdır dedi ve şunları da ekledi; İŞİD, el-Kaide aynı şekilde Suudi Arabistan’ın düşmanlarıdır”.

Veliaht Muhammed Bin Selman, İsrail ve Suudi arasındaki “aleni normalleşme” sürecinin yeni bir adımı olarak ilk defa Hıristiyan Evanjelik bir heyeti misafir etti.