image

PeyamaKurd - ABD ile savaşın eşiğine gelen İran'da Devrim Muhafızları Genel Komutanı General Hüseyin Selami, “ABD ve müttefikleri İran'la savaşmayı seçerse, bu karar geri dönüşü olmayan bir 'İsrail çöküşü' olacak” ifadesini kullandı.

İran'ın Kirmanşah eyaletindeki askeri bir toplantıda konuşan İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı General Hüseyin Selami, ABD ve kuracağı koalisyona destek vereceğini açıklayan İsrail'i sert bir dille tehdit etti.

Hüseyin Selami, İran düşmanlarının herhangi bir savaş kararı sonucunda Siyonist rejimin hayatta kalmasını tehlikeye atacaklarını ve ardından İsrail için geri dönüşü olmayan bir çöküş geleceğini bildiğini dile getirdi.

Devrim Muhafızları komutanı Selami konuşmasında, “Siyonist rejim ve bazı müttefikleri bugün savaş için bir istek göstermiyorlar. Çünkü gerçekleştiğinde topraklarına taşınacağını biliyorlar dedi. Düşman biliyor... Bir çatışma durumunda kendilerini tehdit edebilecek ‘Suriye, Lübnan, Filistin ve başka yerlerde’ direnişçi bir güç yaratıldığını biliyor” sözlerine yer verdi.