image

PeyamaKurd - İsrail ile normalleştirme sürecine giren Arap ülkelerine tehditlerde bulunan İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, "Filistin davasına açıkça ihanet eden bazı Arap ülkelerinin nefret toplayan, yozlaşmış liderlerini uyarıyoruz. Son olayları derinlemesine gözlemleyerek analiz edin ve geleceği hesap edin" sözlerini kullandı.

Açıklamasında, "Filistin davasına ihanetle" suçladığı Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi İsrail ile ilişkilerini normalleştiren Arap ülkelerinin liderlerine seslenen İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, "Filistin halkının ve mücahitlerinin intikam ateşinin hedefi olmamak için bir an önce siyonistlerle ilişki kurmaktan vazgeçin" ifadelerine yer verdi.

Yazılı açıklamada bulunan Bakıri, İsrail'in abluka altındaki Gazze'ye yönelik günler süren saldırılarının ardından varılan ateşkes anlaşmasıyla "zafer" ilan eden Filistinli direniş gruplarını tebrik etti.

Bahreyn ve BAE liderlerine uyarı

Bakıri açıklamasında ayrıca, "Destansı ve eşit olmayan 12 günlük savaşta Demir Kubbe denilen altı boş savunma kalkanını çökerten ve siyonistler için alanı daraltan gayretli savaşçılar ve Filistinli mücahitlere selamlarımızı gönderiyoruz" dedi.

Öte yandan açıklamasının devamında İsrail ile ilişkilerini normalleştiren Bahreyn ve BAE gibi ülkelere işaret eden Bakıri şu değerlendirmelerde bulundu:

"Çirkin siyonist rejimin destekçilerini ve özellikle İsrail ile ilişkilerini normalleştirerek Filistin davasına açıkça ihanet eden bazı Arap ülkelerinin nefret toplayan, yozlaşmış liderlerini uyarıyoruz. Son olayları derinlemesine gözlemleyerek analiz edin ve geleceği hesap edin. Filistin halkının ve mücahitlerinin intikam ateşinin hedefi olmamak için bir an önce siyonistlerle ilişki kurmaktan vazgeçin."