image

PeyamaKurd - İran dün Tahran başta olmak üzere ülke genelinde, Şiraz'da Şah Çerağ Türbesi'ni hedef alan terör saldırısını kınayan milyonluk gösterilere sahne oldu. 

Dün kılınan cuma namazının ardından yapılan gösterilere bu defa rejim yanlıları katıldı. İran Lideri Ayetullah Ali Hamaney ve Kasım Süleymani'nin posterlerinin yanı sıra, İran bayraklarını dalgalandırdılar.

"Amerika, İsrail ve münafıklara ölüm" sloganları atan göstericiler, terör operasyonunun failine kısas cezası uygulanmasını istedi.

Göstericiler, "Kanımız dökülse de meydanlardan ayrılmayacağımızı, Şiraz'daki terör eyleminin canımızı yaktığını ancak bizi zerre kadar korkutmadığını söylüyoruz. İran'ın bugün tehlikeli bir durumda değil, bugün yapılan yürüyüşler ile düşmanlara ağır bir darbe indirdik. Devrime daima sahip çıkacağız. Bayrağı çağın ve zamanın sahibine ileteceğiz" diyorlar. 

Bu gösterilerin İran halkı arasındaki vahdetin göstergesi olduğunu ifade eden göstericiler, "İran bugün kendisi olmadan bölgede karar alınamayacak bölgesel bir güçtür ve düşman ona karşı koymak ve onu yok etmek için fitne bulmaya çalışmaktadır" kanısındalar.