image

PeyamaKurd - Kuveyt'e ziyaret gerçekleştiren Irak Başbakanı Mustafa Kazimi, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf es-Sabah ile bir araya gelerek, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi arzusunda olduklarını belirtti.

İkili görüşme ile ilgili Kuveyt resmi haber ajansı KUNA'nın haberine göre, resmi temaslarda bulunmak üzere Kuveyt'e bir günlük ziyaret düzenleyen Kazimi ile Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf ile bir araya geldiği ifade edildi.

Taraflar yapılan görüşmede, iki ülke ve halklarını birbirine bağlayan tarihsel bağlar ve ikili ilişkileri masaya yatırdı.

Kuveyt Emiri ve Başbakan Kazımi, ikili ortaklığı geliştirme ve sürdürülebilir kalkınma ile sanayi ve ticari yatırım alanlarında etkin bir rol alma arzusu ışığında, ülkeler arasındaki ticaretin kalkındırma yolları ve tüm alanlarda işbirliğinin geliştirilmesi arzusunda olduklarını vurguladı.

Diğer taraftan görüşmede, Emir Sabah ile Kazimi görüşmede ortak öneme sahip konuları ve bölgedeki gelişmeleri de değindi.

Kazimi'nin Bağdat Havalimanı'ndan ayrılmadan önce Irak Başbakanlık Ofisi'nden yapılan açıklamada, çeşitli ülkelerle işbirliğinin geliştirilmesi kapsamında Kuveyt'e ziyaret düzenlendiği duyurulmuştu.