image

PeyamaKurd - Libya'da yaşanan katliam ve ölümlerle ilgili açıklamada bulunan İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, “İngiltere bugün, milis grubu ve iki liderinin mal varlıkları dondurdu ve seyahat yasağı getirdi. Bu zulümlerden dolayı onlardan hesap soracağız” ifadesini kullandı.

Londra yönetimi, Libya'da Terhune'deki çok sayıda toplu mezarda bulunan sivillerin öldürülmesinden sorumlu, Halife Hafter yanlısı Kaniyat milisleri ve liderlerini yaptırım listesine aldı.

Resmi Twitter hesabından açıklamada bulunan İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, “Kaniyat milislerinin 2020 yılına kadar masum insanların katledildiği ve işkence yapıldığı 5 yıllık bir terör egemenliğini yönettiğini” dile getirdi.

Halife Hafter güçlerine tepki gösteren Dominic Raab, "İngiltere bugün, milis grubu ve iki liderinin mal varlıkları dondurdu ve seyahat yasağı getirdi. Bu zulümlerden dolayı onlardan hesap soracağız" açıklamasına yer verdi.

Ayrıca açıklamada bulunan İngiltere'nin Orta Doğu ve Kuzey Afrika'dan Sorumlu Devlet Bakanı James Cleverly ise, yeni yaptırımların, Libya'daki ciddi insan hakları veya uluslararası insancıl hukukun ihlallerinden sorumlu olanların yaptıklarının sonuçlarıyla karşılaşacağına dair açık bir mesaj verdiğini ifade etti.