image

PeyamaKurd - 24 Şubat'ta Putin'in emriyle başlayan Rusya-Ukrayna savaşı 20'nci gününe girerken, İngiliz istihbaratı ve Kiev'den savaşın bitiş tarihi hakkında dikkat çekici iddialar geldi.

İngiltere istihbarat kaynakları, “Rusya'nın Ukrayna'daki ilerleyişine 10 ile 14 gün daha devam edebilecek gücü var” dedi.

Rus ordusunun tam kapasite ile savaşabilecek 10 ile 14 günü kaldığını aktaran İngiltere istihbaratı, Rusya’nın gücünün günden güne düştüğünü belirtti.

Ukrayna’dan barış anlaşmasının tarihiyle ilgili önemli açıklama!

Ukrayna Devlet Başkanlığı danışmanı Oleksiy Arestoviç ise Rusya’nın yakın zamanda pes ederek barış anlaşmasını imzalayabileceğini iddia etti.

Arestoviç, Rus ordusunun hızla güç kaybettiğini ve Rusya’nın pes etmesiyle savaşın yakın zamanda bitmesini beklediğini söyledi.

Rusya'nın elindeki askeri kaynakların çok hızlı bir şekilde azaldığını ve savaşın kısa zamanda bitmesini beklediğini ifade eden Ukraynalı yetkili, “Bence mayıs sonrasına sarkmaz. En geç mayıs başında bir barış anlaşması imzalamış oluruz” ifadesini kullandı.

Savaşın iki olası sonucuna değinen Arestoviç, “Ya bir iki hafta içinde hızla imzalanan bir barış anlaşması olur ve Rusya askerlerini geri çeker, ya da örneğin Suriyelileri toplamaya yönelik bir girişim olur ve biz onları da ezince nisan ortası ya da sonu gibi bir anlaşmaya varılır” dedi.