image

PeyamaKurd - Pandemi süreciyle ilgili açıklamada bulunan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip Koronavirüsün (Kovid-19) henüz tanımlanamayan çeşitli mutasyonları nedeniyle pazartesi sabah 4'ten itibaren ülkeye tüm giriş çıkışların kapatılacağını ifade etti.

Tüm ülkelerle seyahat koridorlarını kapatacağını, yurtdışından gelen tüm ziyaretçilerden İngiltere'ye girmeleri için 72 saat içinde negatif bir Koronavirüs testi talep edileceğini kaydeden Boris Johnson, yeni kuralların Pazartesi günü sabah 4'te yürürlüğe gireceğini ifade etti.

Cuma günü televizyonda yayınlanan basın toplantısında, ziyaretçilerin Birleşik Krallık'a vardıklarında kontrol edilebileceğini ve uymazlarsa önemli para cezalarıyla karşı karşıya kalabileceklerini açıklayan İngiltere Başbakanı Johnson, "Hem sınırda hem de ülkede yaptırımımızı artıracağız" dedi.

Ayrıca açıklamaya göre, ziyaretçilerin daha önce Birleşik Krallık'a vardıklarında karantinaya ihtiyaç duymadan gelebilecekleri ülkeler arasında Tayland, Vietnam, Tayvan, Singapur, Sri Lanka, Ruanda ve Norveç bulunuyordu.