image

PeyamaKurd - Kiev ve Moskova arasındaki askeri gerilim sürerken İngiltere parlamentosu, 'Rusya'ya yaptırım' yasasına, daha fazla kişi ve şirkete karşı yaptırım uygulama fırsatını veren değişikliklerin eklenmesine onay verdi.

Doğu Avrupa'nın Ukrayna sınırında askeri yığınaklar devam ederken İngiltere'de 'Rusya kara listesine' daha fazla kişi ve şirketin dahil edilmesine kapı açan tasarı parlamento tarafından kabul edilerek yürürlüğe girdi.

'Rusya'ya yaptırım' yasası, Londra'ya Ukrayna'yı ‘istikrarsızlaştırma’ süreciyle doğrudan 'ilgili' olduğu iddia edilen kişi ve şirketlere karşı yaptırım uygulama fırsatını veriyor.

Ukrayna'yı istikrarsızlaştıran kişi ve şirketlere yaptırım!

Yeni tasarıda, yaptırıma tabi kişi ve şirketleri belirleme kriterleri önemli ölçüde genişletildi. Buna göre Rusya için stratejik ve ekonomik önem taşıyan şirket ve kişiler yaptırım listesine dahil edilebilecek.

Açıklama metnine göre, bundan böyle Rusya hükümetinden yarar elde eden veya ona destek verenler de 'ilgili kişiler' olarak gösterilecek.

Ukrayna’daki durumun istikrarsızlaşmasına katkıda bulunabilecek finansal hizmetler, teknolojiler, fonlar ve kaynaklar sağlayanlar, uluslararası kuruluşların çalışmalarını engelleyenler, Donbass ile iş yapanlar ve Kırım’da ticaret veya iş yapanlar da ‘ilgili kişiler’ kategorisinde gösterilecek.