image

PeyamaKurd - İngiltere Kraliçe'si için yeni görev tanımı yapıldı. Kraliyette tahttaki 70. yılını Platin Jübile etkinlikleriyle kutlayan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in görev tanımında bazı değişiklikler yapıldı.

Ülkede 96 yaşındaki kraliyet üyesinin görev tanımı Buckingham Sarayı tarafından hazırlanan bir bildirge ile yayınlandı. Kraliçe’nin görevlerinde küçük değişiklikler oldu.

Kraliyetten yapılan açıklamaya göre, anayasal bir tören olan İngiliz Parlamento Açılışı'na katılmak, Kraliçe’nin görevleri arasından çıkarıldı.

Kraliçe'nin bazı görevleri değişti!

2. Elizabeth, 59 yıl sonra ilk kez bu yıl parlamentonun yeni yasama yılı açılışına katılmamıştı. Epizodik hareketlilik sorunları yaşayan Kraliçe'nin doktorlarına danışarak bu kararı aldığı belirtildi. Kraliçe’nin Devlet Başkanı ve Millet Başkanı olarak ise görevleri devam ediyor.

Kraliçe’nin Devlet Başkanı olarak 13 temel görevi bulunuyor. Güncellenen görev tanımında ise parlamento ve diplomatik görevlerinin devam ettiği ve diğer kraliyet üyelerinin onun adına bazı görevleri devralabileceği belirtiliyor.

Görevler Prens Charles’a verilecek!

Kraliçe’nin yerine getirmesi gereken görevler, gelecekte İngiltere Kralı olması planlanan Prens Charles’a devredilecek.