image

PeyamaKurd - İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace bir açıklamada bulunarak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i "kısa boy sendromlu bir deli" olarak değrlendirdi

Wallace, Putin'i "kısa boy sendromu" olan bir "deli" olarak nitelendirdi. Savunma Bakanı Wallace, sözlerine şöyle devam etti :

"Başkan Putin'in kendisi ve dünya hakkındaki görüşünün, kısa boylu bir adam sendromu ve maço bakış açısı olduğunu düşünüyorum. Ama bence buradaki asıl zorluk, Rus sisteminin bir şekilde bazı devletlerin diğerlerinden daha az hakları olduğu ve haklarının sayılmadığı görüşüne sahip olmasıdır. Kendilerini yeni bir tarihe yerleştirmek istiyorlarsa, bunu yapmanın yolunun şiddet ve istila olduğunu düşünüyorlar. Ve bence bu endişelenecek bir şey."

“Herkesi tehdit ediyor”

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova için de "deli" ithamında bulunan Wallace, "Adil olmak gerekirse, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü bir komedi gösterisi gibi her hafta açıklama yaparak herkesi nükleer silahla ya da bir şeyler yapmakla tehdit ediyor. Kesinlikle o da onun gibi bir deli" sözlerini dile getirdi.