image

PeyamaKurd - Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen kişiler ile "Arap aşiretleri (Bedevi Araplar)" arasında Lübnan'ın güneyinde çıkan silahlı çatışmalarda ölü ve yaralıların olduğu ifade edildi.

Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Lübnan ordusu, Beyrut'un güneyindeki Halde bölgesinde, Ali Şibli isimli vatandaşa ait cenazenin geçtiği sırada silahlı kişilerin ateş açtığı kaydedildi.

Açıklamada, ordu birliklerinin anında bölgeye intikal ederek devriye başlattıklarının aktarıldığı belirtilerek, "Ordu birlikleri Halde bölgesinde konuşlandı ve yollarda silahlı biri görülürse veya kurşun sıkılan bir yer olursa ateş altına alınacak" ifadesi kullanıldı.

Lübnan resmi haber ajansı NNA'da yer alan haberde, dün güneydeki bir düğünde silahlı saldırı sonucu öldürülen Ali Şibli'nin cenazesinin geçişi sırasında, Beyrut'un güneyindeki Halde bölgesinde silahlı çatışmalar çıktığı vurgulandı.

Ülkenin güneyinde uzun namlulu tüfekler ile RPG roketatarın kullanıldığı çatışmanın, bölgede tansiyonu yükselttiği, vatandaşlar arasında büyük bir korkunun yayıldığı bilgisi paylaşılırken, bölgedeki askeri birliklerin, yaralıların hastanelere nakli için Kızılhaç'tan yardım istediği belirtildi.