image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesini ziyaret kapsamında HDP heyeti, bugün Irak Cumhurbaşkanı Dr. Berhem Salih ile bir araya geldi. Görüşmede Kürt sorununun çözümü ve bölgesel sorunlar üzerinde durulduğu ifade edildi.

7 Eylül'de ve HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli başkanlığında, DTK Eş Başkanı ve HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, Grup Başkanvekili ve HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, Eş Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Gür, Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcüsü ve Batman Milletvekili Feleknas Uca ve Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer’den oluşan heyet Irak Kürt Bölgesel Yönetimi ziyaretlerini sürüdürüyor.

HDP Heyeti, bugün Süleymaniye’de Irak Cumhurbaşkanı Dr. Berhem Salih ile bir araya geldi.

Görüşmeye ilişkin HDP tarafından yapılan açıklamada,

"Berhem Salih, Eş Genel Başkanımız ve heyetimizi 'Sizleri babamın Süleymaniye’deki evinde karşılamak istedim. Süleymaniye’deki bütün görüşmelerimi bu evde yapıyorum. Ziyaretinizden mutluluk duydum. Hoş geldiniz' sözleriyle karşıladı. Basına kapalı yapılan görüşmede bölgesel sorunlar başta olmak üzere, Kürt sorunun çözümü, ulusal birlik gibi temel konular ele alındı” sözlerine yer verildi.

HDP heyetinin Salih'le görüşmenin ardından Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB), Değişim Hareketi (Goran) yetkilileri ve bazı sivil toplum örgütleri ile görüşmesi bekleniyor.