image

PeyamaKurd-  Parti olarak CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin kurdukları Millet İttifakı’nda yer almak istediklerini dile getiren HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, “HDP istemedi diye algı yönetimi yapıyorlar, yok öyle bir şey” ifadelerini kullandı. 

Kerestecioğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması halinde Recep Tayyip Erdoğan’a oy verecekleri iddiasını da yanıtladı. "Erdoğan'a asla oy vermeyeceğiz" diyen Filiz Kerestecioğlu, “Bunun çok net olarak ifade edilmesi lazım bu konuda da tuhaf algı operasyonları yapılıyor" dedi. 

Kerestecioğlu son olarak, "Tabii ki biz bunun içerisinde yer almak istedik yani şimdi özellikle burada algı yönetimi yapılıyor sanki HDP istemedi diye. Hayır, öyle bir şey yok. Halkın ne istediğini görmemektir bu. Halk bunu istiyordu. Halk bütün muhalefetin o oy pusulasında birleşmesini istedi. Şu an sıfır baraj ittifakı HDP'ye baraj olmuş oldu. Demokrasi açısından üzüntü verici. Yoksa biz bütün barajları sıfırlayacağız buna yürekten inanıyoruz. HDP'nin bir baraj sorunu olmayacak" dedi.