image

PeyamaKurd-  Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri, İsrail'in ilhak planının büyük bir intifadaya neden olacağı uyarısında bulundu.

İsrail’in Batı Şeria’nın bazı bölümlerini ilhak etme planının realiteyi değiştirecek bir intifadaya neden olacağını söyleyen  Aruri, “Batı Şeria’da silahlı direnişe dönüş gerçekten de mümkündür. bunun bazı insanların tasavvurundan çok daha yakın, aksi takdirde İsrail’in ilhak planının realiteyi değiştirecek bir intifada patlamasına neden olacak” dedi.

‘Kapsamlı direniş ile mümkün olacaktır’

“Biz, işgal güçleriyle halkımıza fayda getirecek ilişkinin ancak kapsamlı bir direnişle mümkün olacağına inanıyoruz” diyen Aruri, “ Halkımız kökünden sökülüp atılıncaya dek bu işgali kabul etmeyeceği konusundaki kanaatini değiştirmemiştir. İsrail planlarına reddeden gerçek ve geniş kapsamlı bir halk tepkisi olması amacıyla tüm kesimleri toparlıyoruz. İçeride ve dışarıdaki çok sayıda Filistin grubuyla görüşmeler yaptık, halkımızın tüm oluşumlarını bir araya getirecek bir buluşma çağrısı yapıyoruz” ifadesini kullandı.