image

PeyamaKurd- Terör örgütü IŞİD’den kurtulduktan sonra Almanya’da kendisine 10 ay boyunca işkence ve tecavüz eden Iraklı IŞİD‘li teröristi  teşhis eden Ezdi kızı, polisin bu terörist  hakkında işlem yapmaması üzerine Kürdistan’a döndü.

19 yaşındaki Eşwaq,  IŞİD’e esir düştüğünde henüz 15 yaşında idi. Eşwaq, “Kaçırıldığım gece çok kötü bir yoldan bizi Suriye’nin Şadade kentine götürüp 3 katlı bir binada hapsettiler. Burası, IŞİD’in kasaphanesiydi. Çok sayıda kaçırılan insanı kestiler kimini kurşuna dizerek öldürdüler” diyor. 

10 aya yakın Ebu Human adındaki IŞİD’li  teröristin işkence ve tecavüzüne maaruz kalan Eşwaq kendi imkanları, Peşmerge’nin kontrolündeki bölgeye geçmeyi başarmış. Fakat Eşwaq’ın kendine işkence eden terörist Ebu Human ile Almanya’da tekrar karşılaştı.

Eşwaq olanları şöyle özetliyor, “Humam'ın Şubat ayında Stuttgart kentinde bir anda karşıma çıktı. Yüzüne dikkatlice bakınca donup kaldım. Bu, aynı korkunç sakal ve çirkin yüzüyle Abu Humam idi. Almanca konuşmaya başlayıp bana 'Sen Ashwaqsın değil mi?' diye sorduğunda dilim tutuldu. 

'Ben Abu Humamım. Bir süre benimleydin. Hayatta olduğunu, kiminle yaşadığını ve ne yaptığını biliyorum.” 

Genç kadın bu karşılaşma ardından hemen kaçtığını, yaşadıklarını kardeşine, polise ve göçmenlik ofisine anlattığını ifade etti. Ezidi kızın aktardığına göre polis CCTV görüntülerinden Humam'ın kimliğini tespit etmiş ancak adamın da ülkede mülteci statüsüyle bulunması nedeniyle hiçbir şey yapamayacaklarını söylemiş.