image

PeyamaKurd - Türkiye'nin yapacağı operasyona karşı Esed rejimi, "Ülkenin topraklarını ‘Türk işgali' dahil her türlü saldırganlığa karşı mevcut tüm olanaklarla koruyacağız" açıklamasını yaptı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rojava'da 30 km tampon bölgenin oluşturulması gerektiği ifadesini hedef alan Esed rejiminden yapılan açıklamada, "Bu sözler, Türkiye'nin Astana görüşmelerinde teröristlere hamilik ettiğini ve sadece işgal ve saldırganlık dilinde konuşabildiğini gösteriyor" ifadesi kullanıldı.

Rejimden Türkiye'ye yönelik yapılan açıklamanın devamında, "Suriye, toprak bütünlüğünü ihlal etme çabasının açık bir şekilde saldırganlık, işgal ve ayrıca Suriye'nin 8 yıldır mücadele ettiği uluslararası terörü koruma ve destek ve terörün Türkiye tarafından yayılması için ivme olacağının altını çiziyor" sözlerine yer verildi.

Türkiye'ye bu konuda uyarılarda bulunan Esed rejimi, ülkenin topraklarını ‘Türk işgali' dahil her türlü saldırganlığa karşı mevcut tüm olanaklarla koruyacağı tehdidinde bulundu.