image

PeyamaKurd - Ermenistan, Azerbaycan sınırlarında yer alan yolun sorunlu bölgelerinde, güvenliğin Rus sınır muhafızları tarafından sağlanacağını duyurdu.

Ermenistan’ın yaptığı açıklamada ayrıca Rus sınır muhafızlarının yanı sıra 'temas hattının her iki tarafında' Ermenistan ve Azerbaycan sınır birlikleri konuşlandırılacak.

Ermenistan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ermenistan'ın güneyinde Azerbaycan sınırında yer alan Sünik bölgesindeki yolun sorunlu kısımlarında geçiş güvenliğinin Rus sınır muhafızları tarafından sağlanacağı ifade edildi.

Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Varılan anlaşmaya göre yolun Goris-David Bek kısmına araçların kesintisiz geçişinin sağlanması için Rus sınır güçleri konuşlandırılıyor. Goris-Kapan yolunun sorunlu bölgelerden geçen 21 kilometrelik bölümünün güvenliği de Rus sınır muhafızları tarafından sağlanacak.”

Daha önce Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Erivan ve Bakü'nün Karabağ’da ateşkes için varılan üçlü anlaşmaya göre, geçici muharebe mevzilerinin konuşlanma noktalarının yerleştirilmesi konusunda anlaştıklarını bildirmişti.