image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, Suudi Gazeteci Cemala Kaşıkçı ile ilgili açıklamasında, "Kaşıkçı’nın cesedi nerededir? Bunu bir defa sizin 20 kişilik ekibiniz biliyor. Yerel işbirlikçi ile çalıştık diyorsanız, açıklayacaksınız. Bunu da biliyorsunuz. Bilmiyoruz demeleri inandırıcı değil" ifadesini kullandı.

Hürriyet''ten Vahap Munyar'ın haberine göre, G20 zirvesi kapsamında Arjantin'den Paraguay'a geçerken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Kaşıkçı cinayeti konusunda bizim üzerinde ısrarla durduğumuz konu şu. Suudi üst yönetimine; Kaşıkçı’nın cesedi nerededir? Bunu bir defa sizin 20 kişilik ekibiniz biliyor. Burada hiç sağa sola kıvırmayın" cevabını verdi.

İnsanları ahmak yerine koyduklarını vurgulayan Erdoğan, "Hatırlayın, Kaşıkçı muameleleri bittikten sonra konsolosluktan ayrıldı demişlerdi ilk açıklamalarında. Bu adam sıradan bir adam değil ki, dışarıda nişanlısı bekliyor ve nişanlısını almadan ayrılıp gidiyor. Böyle bir şey olabilir mi? Kime ne anlatıyorsunuz? İnsanları enayi, ahmak zannediyorlar" şeklinde konuştu.