image

PeyamaKurd- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir mitinginde konuştu. 

Erdoğan, Bizim diğerlerinden farkımız ne biliyor musunuz, biz yaptıklarımızı, projelerimizi anlatıyoruz. Onlar ise gençlerin deyimi ile geyik muhabbeti yapıyor. Bizim asıl gündemimiz yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerdir. Bu ülkede terörü destekleyenler dışında kimse incitilmemiştir. Bu şehrin demokrasiden de kalkınmadan da geri adım atılmasına izin vermeyeceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

“Bay Muharrem ziyaret ediyor”

Bu zat, Türkiye’nin terörle mücadelesi konusunda ne düşünüyor? diyen Erdoğan, "Teröristbaşını Edirne’de ziyaret eden bir kişiden ne bekleyebilirsiniz? 7 Haziran seçimlerinden hemen sonra dökülün sokaklara diyerek 53 Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan bu kişi değil mi? Bu kişi aday olarak çıkıyor, Bay Muharrem de ziyaret ediyor. Askerlerimize, komutanlarımıza hakaretlerinden ne düşündüğünü anlarsınız. Bay Kemal Pensilvanya’ya gitmemiş, ben gitmişim. İddianı ispat et. Ona da dava açtım, açtığım davaları da kazanıyorum zaten" dedi. 

“Bilgi aldım, Diyarbakır mitingine HDP’liler katıldı”

Erdoğan konuşmasının bir kısmında ise, "Diyarbakır’da miting yaptı, istihbarattan aldığım bilgiye göre katılanların hepsi HDP’li. Hakkari’de hiç Türk bayrağı yoktu. Şimdi ders almışlar ama önlerde başka bayraklar var. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim kim olduğunu. İnce’nin terör koridoruyla ilgili fikrini öğrenmek isteriz. Belki o arada Demirtaş da Edirne’de ne konuştuklarını söyler, onu da öğreniriz.

Bay Kemal Pensilvanya’ya gitmemiş, ben gitmişim. İddianı ispat et. Ona da dava açtım, açtığım davaları da kazanıyorum zaten. Bay Muharrem’e fazla yüklenmeyelim. Genel başkanı tüm seçimleri kaybetmiş, bu da ona her seçimde kaybetmiş. Seçimlerden birinci çıkamazsan siyaseti bırakacağım diyebiliyor musun? Söz ver de Kemal Bey bir rahatlasın yav" diye konuştu.