image

PeyamaKurd- Isparta’daki toplu açılış mitinginde konuşan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mart 2019’da yapılacak seçimlere değinerek, şöyle konuştu:

“Önümüzde yeni bir seçim var. Mart 2019’da sandığa gideceğiz, 5 yıl bizi yönetecek yerel idarecilerimizi seçeceğiz. Çok çalışacağız. Ama çok gayret edeceğiz. İşi sağlam tutacağız, hafife almayacağız. Isparta’yı çok başka bir yere taşıyacak kadroyu Mart 2019’da kuralım.”

Menbiç’e ilişkin de konuşan Erdoğan,  YPG'nin Menbic’de hendekler kazdığını ifade ederek, " Bize söz verdiler, ’90 günde burayı terk edeceğiz’ dediler, terk etmediler. Gereği yapılacak. Bu ne demek? Biz mezarı hazırladık, gelin defin merasimini yapın. Oraya da girilecek" diye belirtti.

Erdoğan şöyle devam etti:  “Attığımız kararlı adımlar sayesinde Efrin’den Cerablus’a, Cudi’den Gabar’a kadar güvenlik güçlerimiz kan kusturuyor kan. Nereye kaçarsalar kaçsınlar, inlerine gireceğiz inlerine. Psikolojik üstünlük hiç olmadığı kadar güvenlik güçlerimize geçti. Şehitlerimiz olmuyor mu, oluyor. Kanallar açtılar, kanallara gömdük.”