image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı basın açıklamasında ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için kullandığı sözler hakkında açıklama yaptı.

Erdoğan açıklamasında, “Sayın Biden'ın Putin'le ilgili bu ifadeleri bir devlet başkanına yakışmıyor. Böyle bir ifade kullanması kabul edilebilir bir ifade değildir. Sayın Putin gerçekten çok akıllıca, çok şık bir cevap vermek suretiyle gereğini yaptı” ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Biden önceki gün yaptığı bir röportajda, Rusya Devlet Başkanı Putin'in "katil" olduğunu ve ABD seçimlerine müdahale ettiği için "bedel ödeyeceğini" söylemişti.

Öte yandan Erdoğan, dün gece Şam rejimi tarafından Kilis’e saldırı düzenlendiğini ifade ederek, “Kilis'e yapılan saldırı, tabii ki kabul edilebilir bir saldırı değil. Bunun da cevabını haddiyle, misliyle verdik, veriyoruz, vereceğiz” açıklamasında bulundu.

İktidarın 2023 hedefleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “2023'e Cumhur İttifakı olarak çok güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz, hazırlanacağız” dedi.