image

PeyamaKurd- Yerine kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk hakkında AKP içinde yapılan yorumlardan rahatsız olduğunu belirten Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yaptığımız iş doğrudur” dedi.

Geçtiğimiz hafta gündeme dair gelişmelerin ele alındığı Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantısında kayyumlar ve kayyum atamalarına yönelik eleştiriler gündeme geldi.

Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın görevden uzaklaştırılıp yerine kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk için söylediği, “Ahmet Türk’ü tanıyorum ve saygı duyuyorum. Ahmet Türk’ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir” sözlerinin de gündeme geldiği toplantıda Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan kararın haklı ve yerinde bir karar olduğunu savundu.

Toplantıya başkanlık eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP içinde “Ahmet Türk Krizi” olarak kamuoyuna yansıyan tartışmalar hakkında görüşlerini açıkladı. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kayyımı eleştirenler büyük yanlış yapıyor. Bu açıklamalar bizi üzüyor. Daha önce de “ben kayyımla ilgili adım atın” dediğimde benzer şeyler söylediler. Yaptığımız iş doğrudur” dediği öğrenildi.