image

PeyamaKurd - ENKS, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Koalisyonu’ndan (SMDK) Efrin’deki silahlı bir grup tarafından kaçırılan sivillerin kurtarılması için girişimde bulunulması talebinde bulundu.

Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada, Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı silahlı bir grup tarafından Efrinli 3 sivilin kaçırılmasına tepki gösterdi.

ENKS tarafından yapılan açıklamada, Efrin’de silsile halinde işlenen suçlara Türkiye’nin tepkisiz kaldığına dikkat çekilirken, suç işleyen gruplar hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmamasına vurgu yapıldı.

Söz konusu geçtiğimiz günlerde silahlı bir grup tarafından Efrinli 3 sivilin kaçırılmasının SMDK tarafından kınanmasının istendiği açıklamada, kaçırılan 3 sivilden birinin işkence altında yaşamını yitirdiği, diğer iki sivilin ise bilinmeyen bir yere kaçırıldığı belirtildi.

Açıklamada, kaçırılan sivillerin kurtarılması için Suriye muhalefetinin çaba sarf etmesi talep edilerek, uluslararası toplum, Birleşmiş Milletler (BM) ve ilgili devletlerden Efrinlilerin çektiği acıların son bulması için çaba gösterilmesi gerektiğine dikkat çekildi.