image

PeyamaKurd - Milyarder iş insanı Elon Musk, ABD Başkan adayını açıkladı. Musk'a göre gelecek seçimleri Cumhuriyetçiler kazanacak!

Elon Musk, 2024'teki başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Florida Valisi Ron DeSantis'i destekleyebileceğini belirterek, Kasım 2022'deki ara seçimlerde ise Cumhuriyetçilerin büyük bir zafer kazanacağını iddia etti.

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Musk, bir Twitter kullanıcısının 2024'te kimi desteklemeye yakın olduğunu sorması üzerine "DeSantis" yanıtını verdi.

"Büyük bir kırmızı (Cumhuriyetçi) dalga geliyor"

Elon Musk, ABD'de bu yıl kasımda yapılacak ara seçimlere ilişkin, Teksas'taki ön seçimlerde Temsilciler Meclisi üyeliği adaylık yarışını kazanan Mayra Flores hakkındaki bir makaleye Twitter'dan yanıt verdi.

ABD Başkan adayını açıklayan Musk, "Mayra Flores'e oy vererek, hayatımda ilk kez bir Cumhuriyetçiye oy vermiş oldum. 2022'de büyük bir kırmızı (Cumhuriyetçi) dalga geliyor." ifadesini kullandı.

Musk'ın desteğini memnuniyetle karşıladı!

DeSantis ise konuya ilişkin bir gazetecinin sorusunu yanıtladı. Musk'ın Güney Afrika'da doğmasına atıfta bulunan DeSantis, "Afrika kökenli Amerikalıların desteğini memnuniyetle karşılıyorum, başka ne denir?" ifadesini kullandı.