image

PeyamaKurd - Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) endişelere neden olan, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyona uğrayan yeni bir türünün ortaya çıkmasına ilişkin olarak açıklama yaptı.

DSÖ, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, yeni tür koronavirüs konusunda İngiltere ile yakın temas halinde olduğunu açıkladı.

DSÖ, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirün yeni türü konusunda İngiltere’deki yetkililerle yakın temas halindeyiz. Analiz ve çalışmalarının bilgi ve sonuçlarını paylaşmaya devam edecekler. Bu türün özellikleri ve sonuçları hakkında daha fazla şey öğrenir öğrenmez üye ülkeleri ve halkı bilgilendireceğiz.”

Öte yandan mutasyona uğramış yeni tür koronavirüs için önlem almaya giden ilk ülke Hollanda oldu. Hollanda bugün yaptığı açıklamada, İngiltere ile hava sahasını kapattığını açıkladı.

Bu kapsamda önlemlerini sıkılaştırmaya başlayan diğer Avrupa ülkesi ise Belçika oldu. Belçika, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyona uğrayan yeni bir türünün keşfedildiği İngiltere’den uçuşlar ve tren trafiğini bu geceden itibaren askıya alıyor.