image

PeyamaKurd- Hejin çevresinde terör örgütü IŞİD ile DSG arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken, IŞİD'in bölgede bitme noktasına geldiği ifade edildi. Bölgede çatışmalar halen devam ediyor, ABD ve Fransa askerleri de Operasyon için bölgede top atışlarıyla DSG'ye yardımcı oluyorlar. 

Demokratik Suriye Güçleri (DSG), Deyr er Zor'a bağlı Hejin ilçesine girdi. DSG'nin bölgede yönettiği ‘Cezire Fırtınası' operasyonu Sözcüsü Liva Abdullah, Sputnik'e yaptığı açıklamada bölgede birçok köyü IŞİD'den aldıklarını ifade ederek, “Deyr er Zor bölgesinde terör örgütü IŞİD'i bitirmeye çok yakın olduklarını” dile getirdi.

DSG'nin bölgede yönettiği ‘Cezire Fırtınası' operasyonu sözcüsü Liva Abdullah, bölgede birçok köyü IŞİD'den geri aldıklarını söyleyerek, "Bölgede IŞİD ile çatışmalarımız devam ediyor. Çatışmalar sonucunda çok sayıda IŞİD‘li teröristi öldürdük. Şimdiye kadar operasyon kapsamında 31 köyü örgütten temizledik ve temlzlemeye devam ediyoruz. Şimdiye kadar 330 kilometrekarelik alanı örgütten temizledik” dedi.