image

PeyamaKurd- Demokratik Suriye Güçleri (DSG), Fırat’ın doğusunda terör örgütü IŞİD’e yönelik devam ettirdiği operasyonda son 24 saat içerisinde en az 26 örgüt mensubunun öldürüldüğünü duyurdu.

DSG Basın ve İrtibat Merkezi, “Terörü sona erdirme” adı altında  yürütülen Cizre Fırtınası Hamlesi’nin son aşamasında 24 saatlik bilançoyu paylaştı.

Yapılan açıklamada 11 Eylül’de resmi olarak başlatılan operasyonun son 24 saatinde tüm cephelerde en az 26 IŞİD ‘li teröristin öldürüldüğü ifade edilirken, aynı süre zarfında koalisyon güçlerinin 10 hava bombardımanı gerçekleştirdiği de belirtildi.

Yukarı Baxoz beldesinin kurtarılması ardından bölgede inceleme ve temizlik başlatıldığı ifade edilen  açıklamada, beldeye yeniden ilerlemek isteyen IŞİD’lilerin, ağır silahlar ile saldırıda bulunduğu belirtilerek:  

“Keskin nişancıları da kullanan çetelerin saldırısı, güçlerimizin direnişi karşısında geri püskürtülmüştür. Bölgede yaşanan şiddetli çatışmalarda bir DAİŞ keskin nişancısı öldürülmüştür. Uluslararası koalisyon uçaklarının da tespit edilen bir IŞİD tünelini hedef almıştır.

El-Sûsê Cephesi’ndeki duruma yönelikte bilgi verilen açıklamada, IŞİD’lilerin bulundukları noktalarda hareketsiz durumda kaldığı bilgisi de yer aldı.