image

PeyamaKurd - Amerikan medyası Fox News’e konuşan ABD Başkanı Donald Trump, azil soruşturması hakkında "Demokratlar beni azlederse çıldırmışlar demektir" ifadesini kullandı. 

ABD Başkanı Trump, azil soruşturmasına yönelik açıklamalarında, "Elinizde hiçbir şey yokken bir başkanı azletmenin çok zor olduğunu düşünüyorum" dedi. 

Azil davasının Temsilciler Meclisi'nden geçmesi durumunda Senato'da kurulacak mahkemeyi de memnuniyetle karşılayacağını belirten Trump şöyle konuştu, "Bir mahkeme kurulmasını isterim. Ortada hiçbir şey yok.” 

Diğer taraftan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile yaptığı telefon görüşmesinin "tamamen usullere uygun olduğunu" vurgulayan Trump, "Eğer Demokratlar beni azlederse çıldırmışlar demektir" yorumunda bulundu.  

Ayrıca Beyaz Saray'daki bir program esnasında da azil soruşturmasına ilişkin Trump, "Adına azil denilen büyük oyuna karşı muhteşem bir hafta geçirdik. Büyük bir destek aldık. Cumhuriyetçi Parti’nin daha önce bu kadar büyük bir destek aldığını gördüğümü sanmıyorum” sözlerine yer verdi.