image

PeyamaKurd - Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen bir trafik kazası, dikkat çekici bir gerçeği ortaya çıkardı.

Gazeteci İsmail Saymaz, Antakya'dan 8 Kasım'da meydana gelen trafik kazasında, 3 kişinin ölümüne neden olan kişinin Afrin’de faaliyet gösteren cihatçı örgütün lideri olduğunu iddia etti.

Saymaz, meydana gelen kazada baba, anne ve annenin karnındaki bebeğin vefat ettiğini belirterek, aile bireylerinin motorsikletine çarpan kişiyle ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

“Motosiklete çarpan aracın sürücüsü Tevfik Şahabettin bu kazayı hafif yaralarla atlattı.” 

Saymaz, trafik kazasının ardından kazanın yerel basında yer almadığını, kendisini kuşkulandıran durumla ilgili ise şu ifadeleri kullandı:

“Şahabettin’in avukatının, altı üstü bir trafik kazası olduğu halde dosyadan bilgi vermeye yanaşmaması oldu. Sanırsınız, devlet sırrı. Ayrıca Suriyeli'nin avukatı varken, ölen Türk çiftin ailesinin avukat tutmaması tuhaf değil mi? Bir de dün savcılık soruşturmaya kısıtlılık kararı getirdi.

Terör dosyası değil.Çocuğa yönelik cinsel saldırı suçu hiç değil.Neyi kimden saklıyorsunuz?”

Saymaz yazısının ilgili bölümünde Şehabettin ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Hürriyet Gazetesi'nin eski dış haberler muhabirlerinden Ali Örnek, Suriye iç savaşına kafa yoranların başında geliyor.

Örnek'in verdiği bilgiye göre Nurettin Zenki Tugayı, 2011'de Tevfik Şahabettin tarafından kuruldu.

Şahabettin, iki yıl sonra ailesiyle Reyhanlı'ya yerleşti ve örgütü buradan yönetti. 2014 yılında New York Times muhabirlerini ilçede ağırladı.

Nurettin Zenki, Halep'te çok etkindi. Doğu Halep'teki Şeyh Nacar adlı sanayi sitesini yağmaladı. Söktükleri makineleri ve çaldıkları arabaları Türkiye'de sattı.Nurettin Zenki'ye bağlı Ammar Tugayı, eşcinselleri damdan atarak, öldürdü.

2016'da Filistinli bir çocuğun kafasını kesti ve propaganda için bu vahşetin videosunu yayınladı. Bu örgütün El Kaide'yle davrandığı da oldu, çatıştığı da.

İdlib'in alınması için kurulan 'Fetih Cephesi' adlı askeri koalisyonda birlikteydiler. Daha sonra El Kaide tarafından İdlib'den sürüldüler.Şimdi Afrin'de faaliyetine devam ediyor.

İnsan hakları raporlarında, çocukların kafasını kesmekle, eşcinselleri yüksekten atıp öldürmekle, gazetecileri fidye için kaçırmakla, yağma ve talanla suçlanıyor.Böyle vahşi bir örgütün lideri ise yıllardır Reyhanlı'da yaşıyor.

Şahabetin'in Suriye'deki örgütünü bizim topraklarımızdan yönetmesi yetmezmiş gibi, ülkemizde korunduğu da anlaşılıyor. Öldürdüğü masumların yakınları bile avukat tutma gereği duymuyor. "Allah'ın kaderi" diyerek, Şahabettin'i arkalıyor?

Türkiye, bu yükü daha fazla taşıyamaz, taşımamalı.”