image

PeyamaKurd - CENTCOM'dan yapılan açıklamaya göre, terör örgütü IŞİD-Horasan ait Kabil'deki bir hedefe saldırı düzenlediği ifade edildi.

Saldırı ile ilgili açıklamada bulunan ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanlığı, Afganistan'ın başkenti Kabil'de Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'na saldırı hazırlığında olan IŞİD'in Horasan teröristlerine ait bomba yüklü bir araca hava saldırısı düzenlediklerini vurguladı.

Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı yakınlarında 26 Ağustos'ta, 13 ABD askerinin de öldüğü bombalı saldırının ardından Nangarhar'da IŞİD-Horasan örgütünü hedef alan ABD, bu sefer de örgüte ait Kabil'deki bir hedefe saldırı düzenledi.

Yazılı açıklama yayımlayan CENTCOM Sözcüsü Albay Bill Urban şu ifadelere yer verdi:

"ABD güçleri, bugün Kabil'de insansız hava aracı ile bir araca savunma amaçlı saldırı düzenledi ve Hamad Karzai Uluslararası Havalimanı'na yönelik olası bir DEAŞ-Horasan tehdidini ortadan kaldırdı.

Araçtaki ikincil patlamalar, o araçta önemli miktarda patlayıcı maddenin varlığını gösterdi. Şu anda elimizde herhangi bir bulgu olmamasına rağmen sivil kayıpların olasılıklarını değerlendiriyoruz."