image

PeyamaKurd - HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP’nin önde gittiği Diyarbakır’da seçim sonuçlarını değerlendirerek, “Her yerde HDP kazanmasın diye bir sürü zorluklar çıkardılar. Her türlü engeli aştık her türlü zorluğu açtık ve kazandık ve başardık” ifadesini kullandı. 

Pervin Buldan, seçim sonuçlarını partisinin Diyarbakır il binasında izledi. 

Pervin Buldan, seçim sonuçlara göre yaptığı değerlendirmede, "Kayyım politikası çökmüştür. Cezaevlerinde rehin tutulan başta Gültan Kışanak olmak üzere tüm belediye eşbaşkanlarımıza selamlarımızı gönderiyoruz. Yine cezaevlerinde olan Demirtaş’a ve Yüksekdağ’a selamlarımızı gönderiyoruz” şeklinde konuştu. 

“Amed’in büyük başarısına Amed’in büyük zaferine hep birlikte tanıklık ediyoruz” diyen Buldan, “Emeğinize sağlık, iyi ki varsınız. Bu başarı sizin başarınızdır. Bu başarı kadınların başarısıdır. Bu başarı Türkiye halklarının başarısıdır. Hepinize teşekkür ediyoruz. Hepinizin emeğine sağlık diyoruz. Sevgili halkımız, çok değerli, Amedliler yaklaşık bir buçuk aydır, Türkiye’nin her yerini karış karış gezdik. Türkiye’nin her yerinde halkımızla bir araya geldik işte bunun için başardık bunun için kazandık” sözlerine yer verdi.