image

PeyamaKurd- Suriye Ordu güçleri, Gire Spi’de ÖSO-SMO milislerinin denetiminde bulunan 4 köyüne yönelik şiddetli bir topçu bombardımanı başlattı.

Gire Spi’nin Celbe, Saada, Abdi Kawi ve Jrakh Abdi köylerinde konuşlu bulunan ÖSO-SMO milisleri mevzilerine yönelik Suriye Ordusu tarafından karşı saldırı başlatıldı.

ÖSO-SMO Milisleri Bombardıman Altında

Saat 11.00 sıralarında başlatılan saldırılarda topçu bataryalarının yanı sıra tanklardan ateşlenen bombalarla ÖSO-SMO milislerinin bulunduğu birçok mevzinin vurulduğu kaydedildi.

Şu ana kadar ölü ya da yaralı sayısı ile ilgili herhangi bir net açıklama yapılmazken; bölgedeki ÖSO-SMO milis unsurlarının bulunduğu alanlardaki Suriye Ordu birliklerinin topçu ateşinin devam ettiği bildiriliyor.

Kürt Güçler de 5 Köyü Kurtardı

Suriye ordusunun Kürt topraklarındaki SMO-ÖSO unsurlarına yönelik bugüne kadar ki en büyük bombardımanı öncesinde de Kürt güçler karşı saldırıya geçerek 5 köyü kurtardı.

Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) yakın kaynakların bildirdiğine göre dün akşam Rojava’nın Hurriye,Cirin, El-Ariş, Davudiye ve Aziziye köylerindeki ÖSO-SMO paralı milislerine yönelik düzenlediği karşı saldırılar sonucu 5 köyü kurtardı.

ÖSO-SMO'ya Yönelik Suikast Eyleminde 1 Kişi Öldürüldü

Tüm bu gelişmelere ek olarak bölgede ÖSO-SMO milisleri ile işbirliği içinde oldukları iddia edilen kişilere yönelik suikast eylemleri de devam ediyor.

Rai kenti yakınlarındaki Türk ordu noktasında çevirmen olarak çalıştığı iddia edilen bir tercüman; aracının durdurulmasının ardından yol kenarında kurşuna dizilmiş olarak bulundu.

Öldürülen tercümanın kimliği hakkında ise net bir bilgi edinilemedi.